Bestseller z przypadku

opublikowano: 10-01-2018, 09:23
aktualizacja: 10-01-2018, 09:29

Na liście książkowych bestsellerów pojawiła się pozycja sprzed 10 lat, która ma podobny tytuł jak głośna w ostatnim czasie publikacja opisująca kulisy Białego Domu, donosi The Guardian.

Książka zatytułowana „Fire and Fury: The Allied Bombing of Germany, 1942-1945” została wydana 10 lat temu. W tym tygodniu znalazła się niespodziewanie na liście książkowych bestsellerów. Powodem jest podobieństwo tytułu do książki „Fire and Fury: Inside the Trump White House”, w której Michael Wolff opisuje kulisy wydarzeń w Białym Domu za prezydentury Donalda Trumpa.

- Nie widziałem takiego zainteresowania moją książką od kiedy pojawiła się w sprzedaży – skomentował Randall Hansen, kanadyjski profesor, który w swojej pracy opisał bombardowanie Niemiec podczas II wojny światowej z perspektywy cywilów. – To mnie zdumiało i zacząłem się zastanawiać, czy ludzie mogą być aż tak głupi, aby pomylić te dwie książki?  - dodał.

Hansen nie wie, ile egzemplarzy jego książki sprzedało się w ostatnich dniach. Dowie się w lutym, kiedy dostanie wypłatę z tytułu praw autorskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu