Bez pieniędzy idą po Netię

Magdalena Wierzchowska,Katarzyna Latek
opublikowano: 15-12-2008, 06:41

Novator nie powinien mieć kłopotu ze  sprzedażą akcji Netii. Problem jednak mogą mieć kupujący. Z pieniędzmi.

Kilka dni temu pisaliśmy, że NFI Magna Polonia, przejmująca właśnie giełdowego Mediatela, chciałaby kupić kilkukrotnie większą Netię — a przynajmniej sprzedawany przez islandzkiego Novatora ponad 31-procentowy pakiet w spółce kierowanej przez Mirosława Godlewskiego. NFI zamierza sprzedać akcje nowej emisji arabskim funduszom inwestycyjnym i w ten sposób pozyskać kapitał. Okazuje się, że są kolejni chętni, m.in. MNI, giełdowy operator telekomunikacyjny.

— Zgłaszają się do nas fundusze private equity, wcześniej indagowane przez MNI i Mediatel o możliwość pomocy w sfinansowaniu projektu — mówi źródło zbliżone do islandzkiego inwestora.

Novator nie komentuje spekulacji o planach sprzedaży aktywów w Polsce.

Kolejnym graczem zainteresowanym przejęciem udziałów w Netii jest Crowley Data Poland, który również myśli o kupnie od Novatora P4, operatora sieci Play. Operator, który chce przyciągnąć do Polski kapitał z funduszy rządowych z Kataru i Emiratów Arabskich, od kilku miesięcy rozgląda się po naszym rynku.
— Zarówno Netia, jak i P4 to ciekawe spółki. Ale nie komentujemy żadnych konkretnych transakcji — mówi George Crowley, właściciel Crowely Group.

Analitycy giełdowi podpowiadają, że Netia to ciekawa spółka, która coraz lepiej radzi sobie na rynku i obecny moment może być dobrą okazją do zakupu po stosunkowo niskiej cenie. Problemem w kupnie Netii może być stosunkowo niewielki pakiet akcji, który sprzedaje fundusz Novator. 30 proc. nie daje wpływu na spółkę inwestorowi strategicznemu.

Jakie scenariusze mogą być zrealizowane na krajowym rynku telekomunikacyjnym w związku z zainteresowaniem zakupem udziałów w Netii dowiesz się z poniedziałkowego "Pulsu Biznesu".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska,Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane