Bez woli walki i doświadczenia

SŁAWOMIR SZCZUR
opublikowano: 10-10-2011, 00:00

KOMENTARZ

Najczęściej absolwenci nie mają żadnego doświadczenia. Na rozmowach kwalifikacyjnych trafiają nam się absolwenci ze znakomitymi wynikami na studiach, ale nie znający podstaw zarządzania projektem i nie umiejący rozwiązywać problemów, z jakimi zetkną się w pracy. Jeśli absolwent nie umie wykorzystać wiedzy w praktyce, to dla firmy nie przedstawia zbyt dużej wartości.

Kiedyś podczas rekrutacji mieliśmy kilku kandydatów po psychologii i większość z nich nie potrafiła zaproponować odpowiedniego testu psychologicznego, co po pięciu latach studiów powinni robić od ręki. Poza tym niewielu kandydatów przejawia wolę walki z problemami w pracy, z reguły szybko się poddają.

Kierunki studiów w Polsce są źle sprofilowane. Na wielu uczy się przestarzałych teorii, które nijak mają się do praktyki. Uczelnie powinny reformować programy nauczania. Ale i sami studenci już na 2-3 roku, jeśli chcą pracować w zawodzie, powinni szukać praktyk, staży czy chociaż projektów uczelnianych, w których mogliby nabyć trochę praktycznych umiejętności.

SŁAWOMIR SZCZUR

dyrektor zarządzający w firmie rekrutacyjnej W&BS Doradztwo Personalne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SŁAWOMIR SZCZUR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu