Bez wyraźnych rozstrzygnięć

  • Marek Rogalski
opublikowano: 27-09-2019, 18:15

Handel w ostatnich godzinach nie przyniósł nowych rozstrzygnięć.

Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA wskazały na lepsze od oczekiwań odczyty dynamiki nt. zamówień na dobra trwałego użytku w sierpniu, odczyt kluczowego, inflacyjnego indeksu PCE Core wypadł zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 1,8 proc. r/r, a indeks nastrojów konsumenckich na koniec września wzrósł do 93,2 pkt. bijąc prognozę na poziomie 92,0 pkt. (mamy, zatem wyraźny kontrast z danymi Conference Board, jakie były publikowane we wtorek). Teoretycznie dolar mógłby na tych publikacjach jeszcze zyskać, ale tak się nie stało. Dlaczego? To specyfika piątku i realizacji zysków. Dzisiaj mamy nie tylko koniec tygodnia, który dla dolara wypadł nadzwyczaj dobrze, ale i też zaraz zakończenie miesiąca i kwartału (poniedziałek 30 września). 

Na koniec tygodnia spójrzmy na wykres USDJPY, który jest też wypadkową nastrojów wokół ryzykownych aktywów. Widoczne ocieplenie na rynkach akcji po korekcie wywołanej obawami o impeachment Donalda Trumpa, przełożyło się dzisiaj na powrót notowań tej pary ponad poziom 108,00. Nie wyklucza to podejścia pod szczyt z 18 września przy 108,47, ale ruch ten będzie miał miejsce przy dywergencji na dziennych wskaźnikach, co może sugerować, że nie będzie trwały.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu