Bezrobocie nadal maleje

opublikowano: 07-06-2018, 22:00

Na koniec maja stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1 proc. — poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na koniec maja stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1 proc. — poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Potwierdzenie wstępnych szacunków resortu przez GUS będzie oznaczało, że po pierwsze — w miesiąc stopa skurczyła się o 0,2 pkt. proc. (seria spadków trwa nieprzerwanie od stycznia), po drugie — doszła do poziomu najniższego od listopada 1990 r. (z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w kwietniu), po trzecie — redukcja idzie coraz oporniej (w takim samym okresie ubiegłego roku stopa spadła o 0,3 pkt. proc. — z 7,6 w kwietniu do 7,3 proc. w maju). — Spadek liczby osób bezrobotnych w tym okresie jest związany ze zwiększonym sezonowo zapotrzebowaniem na pracę w takich branżach, jak budownictwo, turystyka czy rolnictwo — komentuje Monika Fedorczuk, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Z danych ministerstwa wynika, że na koniec maja w rejestrze bezrobotnych było nieco ponad 1 mln osób (nieco ponad to dokładnie 3566). W ujęciu miesięcznym i rocznym jest to spadek o — odpowiednio — 3,7 i 16,5 proc.

39 tys. O tyle w maju spadła liczba zarejestrowanych bezrobotnych (zmiana m/m)…

199 tys. …a o tyle osób uszczuplił się rejestr w ciągu roku (zmiana r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy