Bezsilność muzyki Zetki

KAJ
opublikowano: 13-07-2009, 00:00

Radio Zet znalazło się w historycznym dołku, daleko za RMF FM. Szybko się z niego nie wygrzebie.

Radio Zet znalazło się w historycznym dołku, daleko za RMF FM. Szybko się z niego nie wygrzebie.

Wiosna i lato to okres, kiedy stacje radiowe intensywnie polują na słuchaczy porzucających telewizory. Od czasów pierwszego badania Radio Track w 2001 r. Radio Zet nie miało tak słabych wyników. Udział Zetki w okresie kwiecień — czerwiec 2009 r. wyniósł niecałe 16 proc. Stacja pobiła tym samym swój niechlubny wynik z końca 2002 r. (16,2 proc.). Najnowszy Radio Track pokazuje także spadek RMF FM, ale wciąż ma on 26,7 proc. rynku. Na dalszych miejscach plasują się radiowa Jedynka (11,5 proc.) i Trójka (6,4 proc.).

— RMF lepiej radzi sobie marketingowo, stąd część przewagi w badaniach. Zetka musi odmłodzić grupę słuchaczy, co jest czasochłonne. Być może wpływ na popularność stacji ma też irytacja reklamami, których w Radiu Zet jest o wiele więcej — uważa Dawid Jarecki z CR Media Consulting.

5,9

pkt. proc. O tyle RMF FM zwiększył przewagę nad Radiem Zet w ciągu ostatniego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane