BIBP rozsypał się worek z inwestycjami

opublikowano: 18-01-2021, 16:31

Producent worków, który rok temu rozbudował fabrykę w Zatorze, ma na tapecie kolejny projekt. Wyda 22,7 mln zł.

BIBP, producent worków bag-in-box (połączenie opakowania kartonowego i foliowego) i aseptycznych, zainwestuje 22,72 mln zł w rozbudowę zakładu w Zatorze. Spółka skorzysta ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Właśnie otrzymała decyzję o wsparciu - pierwszą wydaną w tym roku przez Krakowski Park Technologiczny, zarządzający krakowską specjalną strefą ekonomiczną.

Pierwszą decyzję o wsparciu spółka dostała w ubiegłym roku. Obiecała wówczas 4,24 mln zł nakładów na zakup maszyn i urządzeń oraz środków transportu, a także usprawnienie procesu produkcji. Firma działa od 2014 r. i zatrudnia około 40 osób.

Na początek
Na początek
Kierowany przez Wojciecha Przybylskiego Krakowski Park Technologiczny wydał pierwszą w tym roku decyzję o wsparciu inwestycji - dla BIBP, producenta worków.
Paweł Ulatowski

W Zatorze zainwestowało już 38 firm, które zadeklarowały prawie 400 mln zł nakładów i utworzyły 225 miejsc pracy. W ubiegłym roku krakowska strefa wydała 30 decyzji, w których firmy zadeklarowały niemal 1,1 mld zł nakładów i 541 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane