Biedronka wygrała z Red Bullem przed unijnym sądem

opublikowano: 19-12-2017, 12:34
aktualizacja: 19-12-2017, 12:36

Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu utrzymał w mocy unieważnienie niebiesko-srebrnych znaków towarowych Red Bull, poinformowała Kancelaria Prawno-Patentowa Ryszard Skubisz.

Wniosek przeciwko Red Bull został złożony przez spółkę Optimum Mark sp. z o.o., powiązaną z Jeronimo Martins Polska, właścicielem sieci sklepów „Biedronka”. Korzystną dla Optimum Mark decyzję w tej sprawie wydał także Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Bloomberg

Spółka Red Bull GmbH dążyła do zachowania wyłącznych praw do oznaczeń obejmujących kombinację kolorów srebrnego oraz niebieskiego dla napojów energetyzujących.

Niebieski i srebrny w stosunku 50/50 proc.: taka kombinacja kolorów od lat była zastrzeżona dla producenta słynnego napoju energetycznego Red Bull. Już pod koniec listopada sąd unijny uznał ten opis jednak za zbyt ogólnikowy i w związku z tym niewystarczający, by można było go zastrzec. Wyrok sądu w Luksemburgu nie jest jeszcze prawomocny. Austriacka marka ma dwa miesiące na odwołanie się od decyzji sądu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane