Bielan: Nie ma podstaw do dymisji Mojzesowicza

Polska Agencja Prasowa SA
28-08-2006, 09:46

Nie ma merytorycznych podstaw do dymisji szefa komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza - oświadczył w poniedziałek rzecznik PiS Adam Bielan. Zapowiedział też, że jeszcze w tym tygodniu dojdzie do rozmów na temat nieobsadzonych rządowych stanowisk dla polityków Samoobrony.

Nie ma merytorycznych podstaw do dymisji szefa komisji rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza - oświadczył w poniedziałek rzecznik PiS Adam Bielan. Zapowiedział też, że jeszcze w tym tygodniu dojdzie do rozmów na temat nieobsadzonych rządowych stanowisk dla polityków Samoobrony.

"Jeżeli pan premier Lepper udowodni, że pan Mojzesowicz złamał prawo albo złamał regulamin Sejmu, albo przedstawi nam inne merytoryczne argumenty wskazujące na to, że pan Mojzesowicz powinien opuścić stanowisko, wtedy będziemy mogli taką decyzję podjąć. W przeciwnym wypadku uważamy, że jest to po prostu rozgrywka przed wyborami samorządowymi" - powiedział Bielan w poniedziałkowych "Sygnałach Dnia". Lepper powtórzył w poniedziałek, że Samoobrona będzie domagać się ustąpienia Mojzesowicza z funkcji szefa komisji rolnictwa, ponieważ - zdaniem Leppera - Mojzesowicz krytykuje jego działania.

Bielan przyznał, że do rozmów wicepremiera Andrzeja Leppera z premierem Jarosławem Kaczyńskim na temat nieobsadzonych stanowisk rządowych przez polityków Samoobrony dojdzie w tym tygodniu, być może już we wtorek.

"Jestem przekonany, że te sprawy będą załatwione tak szybko, jak to tylko możliwe" - powiedział. Chodzi o stanowiska wiceszefów trzech resortów: gospodarki, sportu i rozwoju regionalnego.

Rzecznik PiS pytany, czy powinno dojść do dymisji wiceministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, odpowiedział, że wstrzymałoby to pracę nad likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych.

Bielan powiedział, że likwidacja WSI była jednym z głównych postulatów przedwyborczych PiS. "Zdecydowana większość wyborców, którzy głosowali na PiS, głosowało też na nas ze względu na to, że głosiliśmy potrzebę likwidacji WSI i zakończenia wszystkich patologii w polityce, które WSI powodowało" - podkreślił.

W ubiegłą niedzielę wiceminister obrony narodowej Antoni Macierewicz zarzucił w telewizji Trwam kilku byłym ministrom spraw zagranicznych współpracę z sowieckimi służbami specjalnymi. Wypowiedź ta wywołała polityczną burzę. Macierewicz przeprosił w piątek osoby urażone jego słowami, tłumacząc, że mówiąc o b. szefach polskiej dyplomacji "użył niewłaściwego skrótu myślowego".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bielan: Nie ma podstaw do dymisji Mojzesowicza