Bielsko-Biała uczy firmy oszczędzać

DI
opublikowano: 29-11-2012, 00:00

Jak w kryzysie obniżyć koszty działalności? Urząd miasta dzięki unijnej dotacji przeszkoli przedsiębiorców.

Według Krajowej Agencji Poszanowania Energii, firmy, wprowadzając proste metody, są w stanie zaoszczędzić do 40 proc. energii elektrycznej. Osiągnięcie tego jest możliwe tylko poprzez analizę sposobu zużycia energii w danym obiekcie, a także edukację i świadomość pracowników — przekonuje Biuro Zarządzania Energią w Bielsku-Białej.

50-godzinne szkolenie z efektywności energetycznej może kosztować nawet ponad 3000 zł na jednego pracownika. Urząd Miejski w Bielsku-Białej razem z organizatorem szkoleń WS Finance i dzięki unijnej dotacji bezpłatnie przeszkoli ponad 450 osób. W przedsięwzięciu uczestniczy również Agencja Rozwoju Regionalnego.

Projekt bezpłatnych szkoleń pt.: „Efektywność energetyczna w praktyce” skierowany jest do sektora MSP (do 250 zatrudnionych pracowników) z branży budowlanej i przetwórstwa przemysłowego — czyli firm, których na Podbeskidziu jest bardzo dużo. Szkolenia w wymiarze 48 godzin odbędą się w dogodnych dla firm terminach (w tygodniu bądź w weekendy).

Istnieje też możliwość organizacji szkolenia na terenie zakładu pracy dla grupy ponad 10 osób. Po ukończeniu szkolenia organizatorzy gwarantują wsparcie dla firm w postaci konsultacji osobistych, telefonicznych i drogą online.

17.01

Tego dnia o godz. 10. odbędzie się spotkanie informacyjne z bielskimi przedsiębiorstwami w tamtejszym Ratuszu. Zgłoszenia można nadsyłać na adres: pze@bielsko-biala.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu