Bieńkowska: dlatego zmieniłam szefa GDDKiA

14-02-2014, 11:16

Specjalnie dla "PB" Elżbieta Bieńkowska, wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju, tłumaczy, dlaczego dokonała personalnej rewolucji w drogownictwie. Powody są dwa.

1. W najbliższym czasie wiele inwestycji drogowych finansowanych z kończącej się perspektywy będzie wchodziło w ostateczną fazę realizacji. Równocześnie przed GDDKiA stoi olbrzymie wyzwanie w postaci sprawnego przygotowania i realizacji nowej puli inwestycji drogowych w ramach kolejnej perspektywy finansowej. To kluczowy moment i jeden z najważniejszych obszarów działań mojego resortu. GDDKiA potrzebuje świeżych sił.

Elżbieta Bieńkowska
Zobacz więcej

Elżbieta Bieńkowska

Marek Wiśniewski

Obecne kierownictwo pracuje nad tym wielkim projektem inwestycyjnym od 6 lat. Wiele rzeczy się udało i na pewno wszyscy odczuwają olbrzymi skok infrastrukturalny, który w tym czasie się dokonał. Niestety, nie udało się także uniknąć błędów. Najbardziej dotkliwe to liczne opóźnienia w harmonogramach prac i zła atmosfera wokół współpracy z wykonawcami i całą branżą budowlaną. Ciężko przejść do porządku dziennego nad faktem, że żaden projekt drogowy realizowany przez obecne kierownictwo GDDKiA nie został zrealizowany w terminie.

Zaczynamy drugą kampanię inwestycyjną, więc to dobry moment na zmiany. Chcę mieć pewność, że wszystkie prace będą wykonane solidnie i na czas.

2. Muszę także mieć absolutną pewność, że osoba zarządzająca tak ważną organizacją jak GDDKiA stanie na głowie, żeby zrealizować wszystkie inwestycje solidnie i w terminie oraz poprawi relacje z wykonawcami i branżą budowlaną. Taką osobą — w mojej opinii — jest pani Ewa Tomala-Borucka. To praktyk z wieloletnim doświadczeniem zarówno w projektowaniu i budowaniu dróg, jak i w nadzorze oraz zarządzaniu projektami inwestycji drogowych — dzięki jej pracy i zaangażowaniu udało się rozwiązać problem naprawy i dokończenia budowy mostu w Mszanie na odcinku autostrady A1. Myślę, że to właściwa osoba na stanowisku dyrektora GDDKiA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bieńkowska: dlatego zmieniłam szefa GDDKiA