Bill Miller: Przecena akcji to prezent dla inwestorów

Zniżki notowań na giełdzie nowojorskiej są źródłem okazji inwestycyjnych, przekonuje Bill Miller, były główny zarządzający towarzystwa Legg Mason Capital Maagement.

Bill Miller
Zobacz więcej

Bill Miller Bloomberg

Obecnie jest wiele okazji do kupna tanich aktywów, oceniał w wywiadzie dla telewizji Bloomberg Bill Miller, którego fundusz Legg Mason Opportunity Trust stracił od początku roku aż 23 proc.

- Obecne warunki rynkowe są dla inwestorów prezentem w tym sensie, że ceny niektórych papierów są niesłychanie niskie – powiedział Bill Miller.

Bill Miller, który był współzałożycielem Legg Mason Capital Maagement, zasłynął świetnymi wynikami zarządzanego przez siebie funduszu Value Trust, który bił indeks S&P500 co roku od 1991 do 2005 r. Teraz źródłem optymizmu specjalisty jest brak sygnałów recesji w gospodarce amerykańskiej.

- Wszystkie dostępne informacje sugerują, że z gospodarką amerykańską nie dzieje się nic złego. A to oznacza, że z cenami akcji jest coś nie tak – zauważał finansista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu