Bioton: jest wniosek o rewidenta ds. szczególnych

opublikowano: 30-10-2018, 08:03

Zarząd Biotonu otrzymał z warszawskiego sądu rejonowego wniosek zlożony przez AIS Investment 2 i Basolma Holding, dotyczący wyznaczenia rewidenta ds. szczególnych.

Wnioskodawcy chcą, by Grant Thornton zbadał m.in. transakcję sprzedaży Sci Gen, zasadności nieuwzględnienia odpisów zobowiązań do spółki w wycenie wykonanej przez KPMG Advisory oraz powiązań osobowych oraz kapitałowych pomiędzy Spółką, a Yifan oraz Spółką, a UniApek S.A. i Perfect Trend Ventures (akcjonariusze spółki) w zakresie wpływu na wycenę SciGen.

Robert Neymann, prezes Biotonu, od kilku tygodni przekonuje, że sprzedaż SciGenu jest przeprowadzona prawidłowa i korzystna dla spółki. Mniejszościowych akcjonariuszy to nie przekonuje.
Zobacz więcej

Czysto i korzystnie:

Robert Neymann, prezes Biotonu, od kilku tygodni przekonuje, że sprzedaż SciGenu jest przeprowadzona prawidłowa i korzystna dla spółki. Mniejszościowych akcjonariuszy to nie przekonuje. Fot. Marek Wiśniewski

Przed miesiącem walne Biotonu nie przyjęło uchwały w powyższej sprawie, dlatego zarząd - "mając na względzie stanowisko NWZ" - będzie wnosił o odmowę wyznaczenia rewidenta do spraw szczególnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu