Bioton ma umowę na 52 mln zł

ANP
opublikowano: 12-04-2012, 00:00

Biotechnologiczna spółka kolejny raz dostaje zastrzyk finansowy z unijnej kasy. Dotychczas największy.

51,9 mln zł wpłynie do kasy Biotonu. Biotechnologiczna spółka podpisała umowę z Ministerstwem Gospodarki na przyznanie unijnej dotacji. Projekt zakłada „wdrożenie technologii umożliwiających uzyskiwanie substancji biotechnologicznych i produktów, które mają kluczowe znaczenie w opiece chorych na cukrzycę”.

„W ramach tego projektu tworzymy w Biotonie centrum badawczo-rozwojowe umożliwiające rozwój produktów nowych oraz już istniejących. Realizowany projekt jest już bardzo zaawansowany. Dzięki uzyskanej dotacji będziemy mogli go zrealizować w pełnym zaplanowanym zakresie, który pozwoli na rozszerzenie portfela produktów diabetologicznych” — mówi cytowany w komunikacie prasowym Sławomir Ziegert, prezes Biotonu.

— Dotacja dla Biotonu to dobra wiadomość. Zastrzyk finansowy przyspieszy proces rozwoju portfolio produktowego. Sądzę jednak, że w dużej mierze informacja została już zdyskontowana przez rynek, bo spółka informowała o przyznaniu dofinansowania w marcu ubiegłego roku — mówi Tomasz Jachowicz, analityk DnB Nord.

Dotacja nie pchnie Biotonu na nowe tory — działania zmierzające do rozszerzenia portfolio produktowego to kontynuacja strategii firmy.

— Unijne pieniądze odciążą jednak proces inwestycyjny — dodaje Tomasz Jachowicz.

To nie pierwsza dotacja dla Biotonu. Wcześniej spółka otrzymała dwukrotnie dofinansowanie na łącznie ponad 27 mln zł, m.in. na budowę bazy wytwórczej do produkcji leków.

Z działania 4.5 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka od lutego 2009 r. skorzystało ponad 70 firm. Zainkasowały łącznie 2,11 mld zł. Najwięcej dostali producenci płyt Swedspan Polska (145 mln zł) i Kronospan (125 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu