Bitwy Warszawskiej BC został sprzedany

Agnieszka Janas
opublikowano: 21-01-2003, 00:00

W drugiej połowie grudnia Europolis Invest, fundusz inwestycyjny z siedzibą w Wiedniu, wykupił 100 proc. udziałów w firmie Coral Bud, która jest spółką zależną Ghelamco Group — dewelopera biurowca Bitwy Warszawskiej Business Centre. W trakcie negocjacji Europolis reprezentowała międzynarodowa agencja pośrednictwa nieruchomości DTZ. Jest to piąta inwestycja biurowa funduszu, po obiektach: Warsaw Towers, Saski Point, Saski Crescent i Sienna Center.

— Jestem przekonany, że rynek w Warszawie ma dużą, długoterminową wartość inwestycyjną, a ostatnia transakcja zapewnia zrównoważenie pakietu nieruchomości, które już posiadamy w tym mieście — mówi Bernhard Mayer, dyrektor zarządzający Europolis Invest.

Bitwy Warszawskiej Business Centre liczy 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jedną z jego głównych zalet jest lokalizacja blisko centrum miasta oraz łatwy dojazd na lotnisko Okęcie. Budynek składa się z trzech części. Pierwsze dwa budynki (A i B) Bitwy Warszawskiej Business Centre zostały oddane do użytku w maju 2002 r. Budynek C został ukończony w grudniu 2002 r. Obiekty A i B są wynajęte w 75 proc. Główni najemcy to: Grupa Żywiec, Shell, TAC, Cortland, Orix, Prokor i HFC Bank. Łącznie z budynkiem C, współczynnik wynajętej powierzchni wynosi 60 proc. Umowy z trzema kolejnymi najemcami są w trakcie negocjacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Bitwy Warszawskiej BC został sprzedany