Czytasz dzięki

Biura gotują się do pracy

opublikowano: 08-06-2020, 22:00

Po tygodniach spędzonych na pracy zdalnej coraz więcej osób wraca do biur.

Pracodawcy przekonują, że robią co mogą, by umożliwić szybkie odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Ponad 85 proc. z nich uważa się za dobrze albo bardzo dobrze przygotowanych do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy — wynika z najnowszej publikacji firm Randstad, Adecco Group, ManpowerGroup i Polskiego Forum HR.

Jednocześnie 79 proc. respondentów skarży się na brak przejrzystych wytycznych, których mieliby się trzymać. Autorzy badania tłumaczą, że choć wiele instytucji publicznych wydało swoje rekomendacje, rozproszenie informacji i ich duża ogólność nie dają pełnej wiedzy na temat czynności zabezpieczających, jakie mogą podjąć pracodawcy. Aż 40 proc. przedsiębiorców zwraca też uwagę na wydatki związane z wdrożeniem nowych zasad bezpieczeństwa, które stanową 1-3 proc. ich budżetu kosztowego.

56 proc. - tylu przedsiębiorców uważa, że nowy sposób pracy ograniczy produktywność firmy...

53 proc. ...tylu prognozuje spadek jej rentowności...

22 proc. …a tylu spodziewa się wzrostu cen towarów i usług.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane