Biuro rośnie dzięki giełdzie

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 02-08-2006, 00:00

Bardzo dobre półrocze i sporo nowych zleceń. To wszystko sprawia, że tegoroczna prognoza zysku może być podwyższona.

Prawie 6,1 mln zł zarobił na czysto w drugim kwartale DM IDM. To niemal cztery razy więcej od wyniku uzyskanego przed rokiem.

— Praktycznie we wszystkich obszarach naszej działalności osiągnęliśmy bardzo dobre rezultaty. Efektem jest najlepszy kwartał w naszej historii — mówi Grzegorz Leszczyński, prezes spółki.

Zbyt konserwatywni

Krakowskiemu biuru maklerskiemu szczególnie sprzyjała dobra koniunktura na giełdzie. Dzięki temu mógł on zarobić na dwóch udanych ofertach publicznych: portalu finansowego Bankier.pl oraz producenta obuwia Gino Rossi. Do tego doszły sukcesy na rynku walutowym i w sferze zarządzania aktywami.

Po półroczu IDM ma na koncie ponad 11,1 mln zł zysku netto i niewiele brakuje do wykonania prognozy na cały 2006 r., mówiącej o 16 mln zł, podwyższonej już zresztą raz z 14 mln zł.

— Idzie nam bardzo dobrze. Raporty pokazują, że prognoza była mocno konserwatywna i nie wykluczamy jej podwyższenia — zapowiada Grzegorz Leszczyński.

A na poziomie skonsolidowanym wynik powinien być jeszcze lepszy, gdyż od czwartego kwartału uwzględniane będą osiągnięcia przejętego niedawno Electusa. Prognoza dla grupy mówi o 23 mln zł.

Jeszcze cztery oferty

IDM sprzyja dobra koniunktura giełdowa sprawiająca, że oferty nowych spółek na rynku pierwotnym cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów. Biuro jest w trakcie realizacji dwóch emisji: Hyperiona i One-2-One.

— Nie licząc tego, co już robimy, myślę, że w drugim półroczu przeprowadzimy jeszcze cztery kolejne oferty publiczne — twierdzi prezes.

Firma ma podpisane umowy z sześcioma podmiotami: Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Jupiter, Mostostalem Zabrze, Arterią, Infovide, Monari i Kolastyną.

— A przecież cały czas szukamy nowych klientów i będziemy podpisywać kolejne umowy — dodaje Grzegorz Leszczyński.

W miarę realizacji i zdobywania zleceń zarząd IDM zastanowi się nad publikacją nowych prognoz finansowych na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu