Czytasz dzięki

Biznes pod znakiem hybrydy

opublikowano: 22-09-2020, 22:00

Praca zdalna była jak yeti — każdy o niej słyszał, mało kto widział. Aż wybuchła pandemia.

No dobrze — pracę na odległość znamy od lat. Tyle że do marca była zjawiskiem tak marginalnym, że szkoda było o niej mówić. Co z tego, że firmy dysponowały oprogramowaniemdo zarządzania rozproszonymi zespołami? Szefowie nie wierzyli, że można kierować ludźmi, których się nie widzi (tylko handlowcom pozwalano na więcej swobody). Zmieniła to dopiero pandemia koronawirusa. Menedżerowie wysłali pracowników do domów, uruchamiając zdalny tryb komunikacji i działania. Od niedawna jednak ściągają ich z powrotem do biur, ale nie wszystkich w tym samym czasie — co oznacza, że weszliśmy w erę pracy hybrydowej.

Analitycy Gartnera przewidują, że do 2023 r. jedna trzecia pracowników, którym da się wybór, będzie chciała pracować zdalnie. 30 proc. przedsiębiorców uważa, że przy odpowiednich rozwiązaniach IT może to nawet poprawić produktywność firm — wynika z badania agencji doradczej McKinsey. Niemniej technologie to tylko połowa sukcesu. Trzeba pokonać również bariery organizacyjne i mentalne. Według raportu Cisco 89 proc. dyrektorów uważa, że obecna zmiana modelu pracy jest testem kultury organizacyjnej spółek.

Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
×
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane