Biznes za granicą za grosze

opublikowano: 03-10-2019, 22:00

Założone przez firmy zagraniczne oddziały spółka TMF Group poprowadzi przez rok za miesięczną równowartość składki ZUS.

TMF Group, firma świadcząca usługi administracyjne dla firm, uruchomiła program QuickStart CEE, który ma wspierać ekspansję zagraniczną. W jego ramach właściciele firm działających w Polsce mogą uruchomić swój oddział, którego prowadzenie przez rok będzie ich kosztować miesięcznie tyle, ile wynosi składka ZUS. Przy tym spółkę można otworzyć w stolicach dziewięciu państw Europy Środkowej i Wschodniej: Sofii (Bułgaria), Kijowie (Ukraina), Pradze (Czechy), Belgradzie (Serbia), Lublanie (Słowenia), Bukareszcie (Rumunia), Bratysławie (Słowacja), Zagrzebiu (Chorwacja) i Budapeszcie (Węgry).

Programem objęte jest wsparcie w zakresie utworzenia lokalnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub oddziału firmy działającej w Polsce. TMF pomoże też otworzyć konto bankowe i udostępnić adres siedziby firmy w wybranym miejscu. Specjaliści TMF Group przez rok będą świadczyli również usługi sekretariatu korporacyjnego, do którego należy m.in. zarządzanie bieżącą korespondencją,przygotowywanie wymaganej dokumentacji firmy oraz związanej z rocznym sprawozdaniem spółki i walnym zgromadzeniem wspólników. Ponadto przedłożą wszystkie dokumenty do właściwych instytucji.

— Wierzymy, że ta inicjatywa pomoże wielu firmom i przedsiębiorcom działającym w Polsce poszerzyć działalność o rynki zagraniczne — mówi Dagmara Witt-Kuczyńska, dyrektor operacyjna TMF Group w Polsce.

Dodaje, że kraje Europy Środkowej i Wschodniej mają niższe od średniej europejskiej obciążenie podatkowe. To — w zestawieniu z niskimi w porównaniu do krajów EuropyZachodniej cenami towarów, dobrze wykształconymi potencjalnymi pracownikami i geograficzną bliskością do dużych i rozwiniętych gospodarek — sprawia, że w tym rejonie istnieją spore możliwości dla międzynarodowej działalności polskich przedsiębiorstw.

— Jednocześnie rozpoczęcie działalności na tych rynkach wiąże się często ze złożonymi procedurami i bywa czasochłonnym, operacyjnym wyzwaniem dla przedsiębiorców — mówi Dagmara Witt-Kuczyńska.

Inicjatywa QuickStart CEE będzie dostępna do końca tego roku dla firm i przedsiębiorców działających w Polsce.

1cae78be-dad3-11e9-8a34-2a2ae2dbcce4
Polityka gospodarcza
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE
Polityka gospodarcza
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Nie uciekniesz przed skutkami polityki gospodarczej. Zapisz się na nasz newsletter, by nie przegapić newsów, analiz i komentarzy. Zamieniamy słowa polityków na pieniądze
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu