Czytasz dzięki

Biznesowa huśtawka nastrojów

opublikowano: 23-02-2015, 00:00

Ważne dane

Ogólnie wszystkim będzie gorzej, ale mnie — niekoniecznie. Tak można podsumować tegoroczne oczekiwania prezesów największych globalnych i polskich firm, co roku odpytywanych przez PwC w ramach CEO Survey.

Wyraźnie mniej menedżerów oczekuje w tym roku poprawy sytuacji gospodarczej w skali globalnej — w Polsce spodziewa się tego tylko 14 proc., wobec 41 proc. rok wcześniej. Jednocześnie prawie połowa polskich menedżerów oczekuje, że zarządzane przez nich firmy poprawią w 2015 r. wyniki.

— Z jednej strony obserwujemy dużą ostrożność w ocenie perspektyw rozwoju gospodarki światowej, a z drugiej silne przekonanie o zdolności własnego biznesu do generowania przychodów — mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

O ile w poprzednich latach sen z powiek menedżerów spędzał przede wszystkim wzrost podatków i nowe regulacje prawne, o tyle teraz na czoło wysunęła się sytuacja geopolityczna. Jako główne zagrożenie dla wzrostu biznesu wskazuje ją czterech z pięciu menedżerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane