Biznesowy dream-team chudszy o 10 mln zł

MEWA
01-02-2017, 17:12

bValue wraz z Krajowym Funduszem Kapitałowym inwestują ponad 10 mln zł w CallPage, Jobsquare i Shoplo.

Wyświetl galerię [1/2]

Marian Owerko fot. Marek Wiśniewski

Inwestycje funduszu bValue przyspieszają tempa. Fundusz venture capital założony przez znanych polskich biznesmenów zainwestował ponad 10 mln zł w trzy polskie start-upy - CallPage, Jobsquare i Shoplo. Inwestycja jest przeprowadzona wraz z Krajowym Funduszem Kapitałowym przez spółkę celową.

- Celem głównym naszego funduszu jest budowanie firm o zasięgu globalnym przy jednoczesnym zapewnianiu ponadprzeciętnego zwrotu z kapitału - powiedział Maciej Balsewicz, współzałożyciel i CEO bValue, cytowany w komunikacie.

bValue zainwestował w CallPage i Jobsquare w 2016 roku – odpowiednio 2 mln zł i 2,3 mln zł. Kolejna runda finansowania ma przyspieszyć rozwój spółek z których jedna pomaga zmieniać osoby odwiedzające strony internetowe firm w klientów, a druga – jest aplikacją mobilną ułatwiającą znalezienie pracowników. Shoplo.com, który teraz dopiero pojawia się w portfelu bValue, to platforma do tworzenia sklepów internetowych, skierowana szczególnie do małych i średnich firm.

bValue założyli Rafał Brzoska, Marian Owerko, Tomasz Misiak, Tomasz Hanczarek i Marek Dziubiński. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Biznesowy dream-team chudszy o 10 mln zł