Biznesowy sojusz na rzecz PPP

TM
opublikowano: 25-03-2015, 11:25

Firma budowlana oraz grupa doradcza, która zarządza szpitalami, chcą wspólnie budować... dom starców.

Miesiąc temu grupy: Warbud oraz AMG podpisały umowę o współpracy przy postępowaniu w formule partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę domy starców w Bobolicach. Obie interesują się projektami PPP. Warbud ma na koncie duży sukces – umowę na budowę sądu w Nowym Sączu. Z kolei specjalizujący się w konsultingu AMG zarządza szpitalami w Rykach i Rawie Mazowieckiej.

Samorząd Bobolic (woj. zachodniopomorskie) na łamach „PB” nakreślił wstępną wizję inwestycji. Na liczącej 100 ha działce w pierwszym etapie powstanie obiekt liczący 100 miejsc dla seniorów. Do tego dojdą parkingi i tereny zielone. W kolejnych etapach ośrodek zostanie rozbudowany do 550 miejsc. Powstaną przy nim boiska sportowe, amfiteatr, dom gościnny i tereny golfowe.

- Po pierwsze, mamy najszybciej starzejące się społeczeństwo w Europie [za 20 lat co czwarty Polak będzie miał powyżej 60 lat — red.] i trzeba przygotować się do tych zmian. Po drugie, liczymy, że inwestycja, oprócz gwarancji opieki dla ludzi starszych, zapewni miejsca pracy mieszkańcom i otworzy możliwość wprowadzenia usług komercyjnych — tłumaczyła niedawno na łamach „PB” Grażyna Wiater-Ubysz, zastępczyni burmistrza.

Warbud i AMG liczą, że umowa w sprawie Bobolic będzie punktem wyjścia „do dalszej współpracy w zakresie wspólnego udziału w przetargach i postępowaniach na realizacje inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w formule PPP”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Biznesowy sojusz na rzecz PPP