Czytasz dzięki

Black Pearl domaga się wyjaśnień od GPW

opublikowano: 11-08-2020, 16:33

Zarząd spółki Black Pearl uważa, że GPW nie ma podstaw do tego, by tak długo równoważyć notowania spółki.

Chodzi o wstrzymanie handlu akcjami spółki na NewConnect w związku z dużym popytem na nie. Pierwszy raz stało się to 6 sierpnia, po komunikacie spółki o przejęciu udziałów w podmiocie, produkującym m.in. maseczki i płyny dezynfekujące.

Kurs podskoczył o ponad 50 proc., a handel na sesji 7 sierpnia znów został zatrzymany. Tego dnia ukazał się komunikat o zamiarze przejęcia przez spółkę domu maklerskiego i TFI. 

Zarząd Black Pearl kwestionuje drugą z decyzji i uważa, że rzutuje ona negatywnie na postrzeganie spółki i narusza jej interesy.

"Narzucanie woli urzędnika nie jest zdaniem spółki uzasadnione i rodzi wątpliwości co do zasadności takiego działania , a brak podporządkowania się spółki powoduje powstanie wątpliwości co do wiarygodności emitenta jak i przekazywanych regularnie , bez zastrzeżeń - informacji. Dlatego , Zarząd Emitenta zwrócił się do Władz GPW , zdając sobie sprawę z zagrożeń z tego tytułu wynikających. Prawo jest równe i bezstronne i zmusza Emitenta do określonej formy komunikowania swoich działań" - głosi komunikat BPC.

Spółka uważa, że osoba odpowiedzialna na GPW za równoważenie notowań postępuje subiektywnie, co rodzi wątpliwości natury prawnej.

BPC zastrzegła sobie prawo do dochodzenia odszkodowania od giełdy.

W środę w "Pulsie Biznesu" obszerna rozmowa z Januszem Skopowskim, głównym akcjonariuszem BPC. Subskrybenci będą mogli przeczytać artykuł już we wtorek o godz. 22 w pb.pl.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane