Black Red White buduje fabrykę na Ukrainie

Grzegorz Zięba
opublikowano: 18-09-2002, 00:00

Biłgoraj. Spółka Black Red White (BRW), jeden z największych w kraju producentów mebli, zamierza w połowie 2003 r. uruchomić produkcję w Nowowołyńsku na Ukrainie. Firma wykupiła, na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, niedokończony budynek fabryczny o powierzchni 15 tys. mkw. Wartość całej inwestycji ma wynieść około 55 mln zł.

— Do uruchomienia produkcji w Nowowołyńsku zmuszają nas problemy z eksportem wyrobów na rynek ukraiński, głównie cła oraz trudności na granicy — mówi Marek Pokorowski, wiceprezes BRW.

Jego zdaniem, inwestycja zwróci się w ciągu 5 lat.

— Do dystrybucji naszych mebli chcemy powołać dodatkową spółkę. Pomoże nam w tym jedna z ukraińskich firm. Nie mogę na razie ujawnić jej nazwy — dodaje Marek Pokorowski.

Obiekty, w których BRW bedzie prowadził produkcję, zostaną zmodernizowane przez rzeszowską spółkę Resbud. Wygrała ona przetarg na prace budowlane wartości 8,5 mln zł. W celu realizacji tej inwestycji rzeszowska firma powołała spółkę córkę Resbud Ukraina, w której ma 100 proc. udziałów.

— Zamierzamy także zatrudniać, jako podwykonawców, firmy z naszego regionu — deklaruje Robert Sołek, prezes Resbudu.

Blac Red White jest spółką akcyjną. Głównym jej udziałowcem jest Tadeusz Chmiel. Udział w rynku mebli BRW w Polsce szacowany jest na 15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Polecane