Blackberry i iPhone ukradły obraz Kodakowi?

ŁO, BBC News
opublikowano: 15-01-2010, 14:08

Kodak ogłosił, że zamierza pozwać firmy Apple i Research In Motion (RIM), czyli producentów dwóch popularnych telefonów komórkowych - odpowiednio: iPhone'a i Blackberry.

Kodak twierdzi, że obie firmy wykorzystały jeden z jego patentów ułatwiających przeglądanie obrazów. Kolejne dwa osobne pozwy dotyczące innych technologii Kodak złoży jeszcze wobec Apple.

Laura Quatela odpowiadająca w Kodaku za ochronę dóbr intelektualnych powiedziała, że od kilku lat były prowadzone rozmowy obiema firmami, ale nie uzyskano satysfakcjonujących rezultatów. Podobne sprawy jej pracodawca wygrywał już z Samsungiem i Sun Microsystems.

Kodak to międzynarodowy koncern zajmujący się głównie produkcją sprzętu fotograficznego filmowego. Od kilku lat firma jest w kryzysie spowodowanym kiepskim zarządzaniem i brakiem zdecydowanych reakcji na zmiany rynkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, BBC News

Polecane