Czytasz dzięki

Blisko milion nowych miejsc pracy w Kanadzie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 10-07-2020, 16:18

Gospodarka Kanady stworzyła w czerwcu 952 900 nowych miejsc pracy. W maju było ich 290 000. Stopa bezrobocia spadła z 13,7 proc. do 12,3 proc.

Ekonomiści spodziewali się wyższego wzrostu miejsc pracy i stopy bezrobocia na poziomie 12,1 proc. Łączny dwumiesięczny wzrost zatrudnienia, wynoszący 1,24 miliona, wciąż stanowi 41 proc. z 3 milionów utraconych miejsc pracy w marcu i kwietniu. Wskaźnik bezrobocia w Kanadzie był w maju najwyższy od prawie wieku.

Kanada
Zobacz więcej

Kanada fot. Pixaby CC0 Public Domain

Liczby odzwierciedlają stopniowe ponowne otwieranie się Ontario i Quebecu. Dwie najbardziej zaludnione prowincje Kanady stanowiły 2/3 wzrostu liczby miejsc pracy w czerwcu.

Liczba Kanadyjczyków nadal zatrudnionych, ale których godziny zostały znacznie zmniejszone, spadła w czerwcu o 823 000. Dzięki temu liczba mieszkańców, którzy albo stracili pracę, albo przepracowali znacznie mniej godzin, spadła do 3,1 miliona w czerwcu, z około 5,5 miliona w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane