Blue Tax Group dogadał się z akcjonariuszem

KZ
opublikowano: 29-07-2010, 10:10

Spółka będzie miała rozłożoną na raty zapłatę kwoty wynagrodzenia, jakie przysługuje akcjonariuszowi Dariuszowi Wesołowskiemu na mocy wyroku sądu.

Spór dotyczył obowiązywania umowy o usługi doradztwa na rzecz klientów BTG, jakie miał świadczyć Dariusz Wesołowski, były szef rady nadzorczej.

Spółka utrzymywała, że umowa jest nieważna. Sąd stwierdził co innego, co oznacza że firma będzie musiała wypłacić wynagrodzenie, którego wysokość według wypowiedzi Mirosława Stanisławskiego, prezesa BTG, jest zbliżone do wysokości kapitału zakładowego spółki (ok. 700 tys. zł - red.).

"Porozumienie to reguluje również pozostałe kwestie prawne pomiędzy stronami i otwiera drogę do konstruktywnej współpracy. Zarząd spółki docenia zgodę Pana Dariusza Wesołowskiego na zawarcie tego Porozumienia, szczególnie w obecnej trudnej dla spółki sytuacji finansowej. Jednocześnie Zarząd spółki potwierdza, że Pan Dariusz Wesołowski w żaden sposób nie przyczynił się swoim dotychczasowym zachowaniem do powstania jej strat finansowych i wynikającej z nich trudnej sytuacji BTG, jak również do powstania ewentualnych negatywnych opinii osób i podmiotów trzecich o BTG" - czytamy w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Blue Tax Group dogadał się z akcjonariuszem