BM BPH: GPW poszła w ślad rynków europejskich

Marek Druś
opublikowano: 30-04-2002, 16:51

Dzisiejsza sesja przebiegała zgodnie z zachowaniem innych rynków europejskich. Po otwarciu na poziomie nieco poniżej wczorajszego zamknięcia mieliśmy do czynienia z systematycznym obsuwaniem się rynku.

Istotnym momentem dla rozwoju wypadków była wypowiedź wicepremiera Pola na konferencji prasowej, podczas której zapowiedział on dokapitalizowanie banku BGK S.A. pakietem 40 mln akcji TP S.A. Rozmiar pakietu stanowiącego potencjalną podaż na giełdzie – wartość ponad 500 mln zł. – podziałał na wyobraźnię inwestorów. Akcje telekomu spadły o dalsze ponad 2 proc. i w efekcie wylądowały na poziomie ok. – 5 %. Innym negatywnym bohaterem był Elektrim notowany w pierwszej części sesji nawet o 10 proc. wyżej niż na zamknięciu, a w końcówce poniżej wczorajszego kursu. Spółka nie przekazała przy tym żadnych komunikatów, co utwierdza w tym, że wahania tej spółki są dzisiaj mało przewidywalne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BM BPH: GPW poszła w ślad rynków europejskich