BM mBanku rekomenduje "akumuluj" Wirtualną Polskę

opublikowano: 02-12-2022, 07:51
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Paweł Szpigiel, analityk BM mBanku, podtrzymał zalecenie “akumuluj” dla akcji Wirtualnej Polski. Cena docelowa to 105,3 zł (poprzednio 104,6 zł).

W raporcie analityk skonsolidował wszystkie dokonane przejęcia i zmienił prognozy odzwierciedlając słabsze makro w reklamie online i inflację kosztów operacyjnych.

“Naszym zdaniem grupa ma szansę na wygenerowanie przychodów rzędu 1,32 mld zł oraz skor. EBITDA na poziomie 442 mln zł w 2023 r., co oznaczałoby organiczny wzrost o ok. 7 proc. Wskaźnik EV/EBITDA na 2023 szacujemy na 7,5x, co plasuje się ok. 9 proc. poniżej grupy porównawczej i znacznie poniżej średniej z ostatnich siedmiu lat (ok. 10,8x). Z drugiej strony, w otoczeniu osłabiających się warunków makro, reklama online powinna zanotować wyraźne spowolnienie dynamiki wzrostu” - napisał analityk w raporcie z 25 listopada.

Grupie nie będzie też jego zdaniem pomagać ekspozycja na turystykę, na którą wydatki mają charakter dyskrecjonalny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane