BNP walczy z deforestacją Amazonii

opublikowano: 15-02-2021, 18:10

Największy francuski bank ogłosił, że nie będzie finansował firm zaangażowanych w hodowlę lub handel wołowiną lub uprawę soi na terenach pozyskanych dzięki wycince lasów w Amazonii po 2008 roku, donosi Reuters.

BNP poinformował także w poniedziałek, że będzie zachęcał swoich klientów, aby zrezygnowali z wołowiny i soi pochodzących z regionu Cerrado, zajmującego 20 proc. Brazylii. Bank zapowiedział, że będzie finansował jedynie tych, którzy do 2025 roku przyjmą strategię „zerowej deforestacji”.

- Francuskie instytucje z ekspozycją na sektor rolniczy Brazylii muszą wziąć udział w walce przeciwko deforestacji – oświadczył bank.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że wołowina i soja to główne motory globalnej deforestacji. Agencja zwraca uwagę, że wzrost klasy średniej w takich krajach jak Chiny spowodował „eksplozję” popytu na mięso, nabiał i soję.

Połowa regionu Cerrado została już „oczyszczona” z pierwotnego lasu i jest to jeden z najbardziej zagrożonych ekosystemów na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane