BoAML prognozuje wzrost ceny złota do 1350 USD

opublikowano: 24-09-2018, 07:18

Złoto będzie droższe w przyszłym roku z powodu pogłębienia obaw dotyczących rosnącego deficytu budżetowego USA, a także szkód, które w amerykańskiej gospodarce zacznie powodować wojna handlowa, twierdzi Francisco Blanch, szef analizy rynku towarowego i derywatów w Bank of America Merrill Lynch.

Interesujesz się inwestycjami w złoto? Kup nasz newsletter. Jesteś prenumeratorem Pulsu Biznesu? Na hasło "prenumerator" otrzymasz 50 proc. zniżki!  

Zobacz więcej

Sztabki złota; fot. Bloomberg

W przyszłym roku średnia cena uncji złota będzie wynosić 1350 USD, bo reforma podatków od firm pogorszy bilans fiskalny USA, powiedział Blanch. W 2018 roku średni kurs złota ma wynosić 1285 USD.

- W krótkiej perspektywie dominują skutki mocnego dolara i wysokich stóp. Ale w długiej duży deficyt budżetowy USA jest zapowiedzą wzrostu ceny złota – powiedział Blanch.

Wcześniej we wrześniu słynny miliarder i menedżer funduszu hedgingowego Ray Dalio prognozował, że za około dwa lata można spodziewać się pogorszenia sytuacji gospodarczej w USA, podczas którego osłabnie dolar, którego rząd będzie musiał  „drukować” w coraz większej ilości aby pokrywać rosnący deficyt. Słabnięcie dolara zwykle przekłada się na wzrost cen złota.

Bykiem jeśli chodzi o perspektywy notowań złota jest także Goldman Sachs. Bank inwestycyjny przewiduje wzrost jego kursu do 1325 USD w perspektywie 12 miesięcy.

W poniedziałek rano kurs złota z grudniowych kontraktów niemal nie zmienia się i jest ono notowane po 1201 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MareK Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu