Boeing Capital odpisze 158 mln USD w III kwartale

Marek Druś
opublikowano: 04-10-2002, 15:26

Boeing zapowiedział odpisanie 158 mln USD od wyniku trzeciego kwartału swojego finansowego oddziału, spółki BoeingCapital.

Boeing tłumaczy konieczność odpisania wspomnianej kwoty spadkiem cen produkowanych samolotów wynikającym z załamania popytu po zamachach terrorystycznych z ubiegłego roku. Jak się szacuje, 60 proc. przychodów koncernu pochodzi ze sprzedaży samolotów pasażerskich.

W ubiegłym miesiącu szef ‘cywilnej’ części Boeinga Alan Mulally zapowiadał, że spółka może być zmuszona zmniejszyć produkcję samolotów pasażerskich, a co za tym idzie zatrudnienia, jeśli kondycja linii lotniczych nadal będzie się pogarszać. Choć Boeing ma zamówienia na budowę w przyszłym roku 380 samolotów, szansa na zwiększenie produkcji w 2004 roku jest trudna do oszacowania. W tym roku Boeing ma dostarczyć klientom 380 maszyn.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Boeing Capital odpisze 158 mln USD w III kwartale