Boeing dostał zgodę na udostępnianie Internetu z kosmosu

opublikowano: 04-11-2021, 08:39

Amerykańska Federalna Komisja Komunikacji (FCC) dała zgodę Boeingowi na stworzenie konstelacji satelitów udostępniających Internet z kosmosu, donosi AFP.

Boeing otrzymał pozwolenie regulatora na „budowę, rozmieszczenie i obsługę konstelacji satelitów”, które dostarczą szerokopasmowy Internet w USA i na świecie.

FCC zgodziło się na zbudowanie systemu 147 satelitów, z czego 132 umieszczonych na niskiej orbicie ok. 600 mil (1 tys. km) i 15 oddalonych od Ziemi o 17 tys. do 27 tys. mil.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że w realizacji są inne projekty udostępniania Internetu z kosmosu. SpaceX, kosmiczna spółka Elona Musk umieściła już na orbicie ponad 1,5 tys. satelitów w ramach budowy sieci Starlink, która rozpoczęła już świadczenie usług w niektórych regionach Ziemi. Miliarder Jeff Bezos również pracuje nad swoim projektem o nazwie Kuiper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane