Bogdanka nie wykorzystała potencjału? Rekomendacja w dół

opublikowano: 11-12-2017, 11:59
aktualizacja: 11-12-2017, 12:50

Marcin Stebakow, analityk Vestor Domu Maklerskiego, po wynikach Bogdanki za trzeci kwartał 2017 r. obniżył z 95 do 75 zł cenę docelową akcji górniczej spółki, zamiast rekomendacji "kupuj" obowiązuje "akumuluj".

Korekta rekomendacji oznacza, że specjalista dostrzega w akcjach mniejszy potencjał niż do tej pory. To konsekwencja rewizji założeń dotyczących wolumenów sprzedaży w latach 2017 i 2018 (do 9 z 9,2 mln ton) oraz obniżenia prognoz cen węgla do 190 i 200 zł/tonę, tj. o 5-6 proc.

"Utrzymujemy podejście, że wzrosty cen ARA oraz deficyt węgla na polskim rynku przełożą się z opóźnieniem na zwyżki krajowych indeksów (PSCMI), co też powinno mieć odzwierciedlenie w cenach realizowanych przez LWB. Jednakże duży udział kontraktów długoterminowych w strukturze sprzedaży wraz z niskim poziomem zapasów w LWB istotnie ograniczy możliwość sprzedaży węgla przez spółkę po wyższych cenach" - uważa Marcin Stebakow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bogdanka nie wykorzystała potencjału? Rekomendacja w dół