Bohater największego LBO nad przepaścią

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 18-04-2011, 09:47

Energy Future Holdings Corp., której wykup lewarowany był największą tego typu transakcją w historii światowych finansów, nie zdoła uniknąć niewypłacalności, obstawiają inwestorzy.

Producent energii, którego w 2007 r. za 45 mld USD przejęli inwestorzy finansowi KKR, TPG Capital and Goldman Sachs, przedłużył już termin zapadalności obligacji opiewających na 17,8 mld USD oraz wyemitowała nowe papiery.

- Jeżeli nie dojdzie do znaczącego wzrostu cen gazu ziemnego, to dotychczasowe działania wyglądają jak przemeblowanie w kajucie kapitana Titanica – oceniał Bonnie Baha, zarządzający DoubleLine Capital.

Rynek ocenia prawdopodobieństwo zaprzestania obsługi zobowiązań przez Energy Future Holdings w ciągu najbliższych pięciu lat na 72 proc. Rating obligacji, przyznany przez S&P, jest obecnie na poziomie CCC.

MWIE, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane