Bolesne skutki przesunięcia premiery

opublikowano: 30-10-2019, 22:00

ECC Games zmienił datę rozpoczęcia sprzedaży i nazwę gry. Inwestorzy zareagowali masową wyprzedażą akcji.

Nawet o prawie 20 proc. taniały na sesji w środę akcje ECC Games. To reakcja na przełożenie daty rozpoczęcia sprzedaży gry Drift19 na platformie Steam. Sprzedaż w trybie early access, która miała ruszyć 7 listopada, została przesunięta na bliżej nieokreślony termin. Jednocześnie pewne informacje o dacie jej rozpoczęcia dostarcza nowa nazwa gry, która została zmieniona na Drift20.

„Zmiana daty premiery podyktowana jest trwającymi pracami optymalizacyjnymi nad grą oraz współpracą z zespołem testerów PlayWay Testing Center” — głosi komunikat spółki, której ponad 27 proc. akcji kontroluje giełdowy PlayWay.

W ocenie PlayWaya, który jest też wydawcą gry, tytuł posiada duży potencjał sprzedażowy, a rozpoczęcie sprzedaży na obecnym etapie mogłoby negatywnie wpłynąć na opinie pierwszych użytkownikówi przełożyć się na niewykorzystanie w pełni możliwości sprzedażowych tytułu.

„W ocenie zarządu wprowadzenie optymalizacji oraz poprawek w grze przełoży się na większe zadowolenie graczy i lepsze wyniki sprzedażowe” — podał ECC Games.

Symulator kierowcy driftowego od ECC Games w pierwszej kolejności miał zadebiutować w wersji na PC. Cena gry w trybie early access była ustalona na 25,99 USD. Spółka szacowała, że w zależności od uwarunkowań rynkowych pełna wersja gry może kosztować 35,99 USD. W środę kurs ECC zanotował minimum na poziomie 1,69 zł. Od połowy października, kiedy akcje spółki kosztowały ponad 3 zł, kurs jest w silnym trendzie spadkowym. Od połowy września akcje straciły ponad 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu