Bomi pod lupą KNF

PAL
opublikowano: 05-06-2009, 21:24

Komisja Nadzoru Finansowego wszęła postępowanie ws. podejrzenia naruszenia przez Bomi obowiązku ujawnienia informacji w prospekcie emisyjnym.  

Celem postępowania administracyjnego (nr decyzji DEM/WE/419/5/1/09) jest "ustalenie istnienia przesłanek do:
- nakazania wstrzymania lub zakazania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 1 i 2 Ustawy o Ofercie, ubiegania się o dopuszczenie lub wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii K1, K2 i L Emitenta;
- opublikowania, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 3 Ustawy o Ofercie, na koszt spółki informacji o niezgodnym z prawem działaniu w związku z ubieganiem się o dopuszczenie lub wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii K1, K2 i L" - czytamy w komunikacie.

KNF podejrzewa naruszenie przez Bomi art. 22 Ustawy o Ofercie w zakresie obowiązku przedstawienia w Prospekcie prawdziwych, rzetelnych i kompletnych informacji, w tym niezamieszczonych informacji o nazwach wszystkich spółek kapitałowych i osobowych, w których członek Rady Nadzorczej Emitenta był członkiem organów administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych albo wspólnikiem, kiedykolwiek w okresie poprzednich pięciu lat, wraz ze wskazaniem, czy jest on nadal członkiem tych organów administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych albo wspólnikiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu