Czytasz dzięki

Borys: PKB za II kw. tego roku może spaść o ok. 8-10 proc.

  • PAP
opublikowano: 02-06-2020, 09:48

PKB może się skurczyć w II kwartale tego roku o ok. 8-10 proc. powiedział prezes PFR Paweł Borys we wtorek na antenie radia TOK FM.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. Marek Wiśniewski

"Wydaje mi się, że nie idziemy w kierunku bardzo negatywnych scenariuszy, czyli spadek rzędu 15 proc., ale trzeba się liczyć, że PKB może się skurczyć w II kwartale o ok. 8-10 proc." - powiedział Borys, podkreślając, że mamy już do czynienia z pewnym ożywieniem gospodarki m.in. w związku z luzowaniem ograniczeń po koronawirusie.

Pytany o kondycję sektora bankowego ocenił, że pomimo działań banku centralnego będzie "ciężko o wzrost akcji kredytowej, bo mamy do czynienia jednocześnie z głęboką recesją". Jak powiedział, nie sądzi, by w tym roku nastąpił wzrost akcji kredytowej. "Tu raczej chodzi o to, żeby nie doszło do załamania na rynku kredytów, a tu chyba nam to nie grozi" - mówił.

Ocenił, że sytuacja banków jest stabilna, mimo że obniżka stóp procentowych wpływa na spadek dochodów banków.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane