Czytasz dzięki

Boryszew może w tym roku sprzedać nieruchomość w Warszawie

ISBNews
opublikowano: 01-09-2015, 15:08

Boryszew może w tym roku podpisać umowę sprzedaży nieruchomości na ul. Łuckiej w Warszawie za ok. 75-100 mln zł, nie liczy natomiast na sprzedaż dywizji plastyfikatorów, poinformował prezes Piotr Szeliga. Do dezinwestycji doliczy z kolei sprzedaż oddziału w Skawinie.

Spółka informowała w ub.r. o możliwych dezinwestycjach o wartości rzędu 200-300 mln zł.

"Częścią tych 200 mln zł była Łucka. Rozmowy w tej sprawie się toczą choć dynamika nie jest tak duża" – powiedział Szeliga podczas konferencji prasowej.

Jego zdaniem, realne jest podpisanie umowy na sprzedaż tej nieruchomości w tym roku. Wartość transakcji może wynieść 75-100 mln zł.

"Częścią planowanych dezinwestycji był też jeden z wydziałów w segmencie chemicznym. Nie liczymy realnie na tę transakcję" – dodał prezes.

Do tegorocznej kwoty dezinwestycji spółka zaliczy także sprzedaż Oddziału Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina (NPA) za wstępnie 150 mln zł, która nie była planowana wcześniej.

Kupujący oddział to spółka utworzona na potrzeby transakcji, należąca do grupy związanej z branżą energetyczną, ale nie z grona największych firm tej branży. Jest zainteresowana produkowanymi w Skawinie przewodami dla energetyki, wyjaśnił prezes.

"My zawsze podkreślaliśmy, że chcemy się rozwijać w segmencie aluminiowym. Kupujący znalazł nas i dość zdeterminowany jest do zakupu" – dodał.

Spółka nie zdecydowała jeszcze, na co przeznaczy pieniądze uzyskane w wyniku tej transakcji.

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane