BOŚ Bank przekazał do KNF program naprawczy

ISBNews
opublikowano: 30-03-2016, 18:27

Zarząd Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) przekazał do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zatwierdzony przez radę nadzorczą "Program postępowania naprawczego Banku Ochrony Środowiska S.A.", podał bank. Przed walnym zgromadzeniem, zwołanym na 27 kwietnia BOŚ przedstawi główne założenia strategii do 2020 r.

"Jednocześnie, przekazując "Program", bank poinformował KNF, że prowadzi prace nad Ramową Strategią działania BOŚ na lata 2016-2020 przy zachowaniu spójności z przedstawianym "Programem" pod względem założeń, kierunków i planowanych do osiągnięcia celów" - czytamy w komunikacie.

BOŚ podał, że główne założenia strategii zostaną przekazane do publicznej wiadomości w formie raportu bieżącego, poprzedzając podjęcie przez akcjonariuszy decyzji w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego na NWZ BOŚ , zwołanym na 27 kwietnia br.

Bank poinformował dziś, że jego akcjonariusze podejmą decyzję w sprawie podniesienia kapitału w drodze emisji 22,25-43,67 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru na walnym zgromadzeniu zwołanym na 27 kwietnia.

Zarząd zapowiedział w uzasadnieniu uchwał, że podwyższenie funduszy własnych banku - przy założonym wzroście skali jego działalności - umożliwi przestrzeganie norm ostrożnościowych, w tym limitów koncentracji, oraz utrzymanie współczynnika adekwatności kapitałowej na poziomie zgodnym z normami ostrożnościowymi zalecanymi przez nadzór bankowy.

Pod koniec lutego br. BOŚ ogłosił, że planuje emisję nowych akcji o wartości 300-600 mln zł, a zamiarem zarządu banku jest pozyskanie kapitału na poziomie nie niższym niż 400 mln zł. Podwyższenie kapitału zakładowego miało nastąpić w drodze emisji akcji w ofercie niepublicznej. Ostateczna wartość emisji BOŚ miała zostać określona przez akcjonariuszy na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu pod koniec kwietnia 2016 r.

Wcześniej w lutym nadzwyczajne walne zgromadzenie BOŚ przyjęło harmonogram podwyższenia kapitału zakładowego banku. Dokapitalizowanie ma być przeprowadzone w drodze emisji prywatnej akcji. Sfinalizowanie całego procesu zaplanowano na czerwiec 2016 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zapowiedział później, że weźmie udział w podwyższeniu kapitału banku i nie zamierza obecnie zmniejszać swojego zaangażowania w BOŚ. Obecnie ma 56,62% akcji banku.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane