Bosch stawia na polskie cyberbezpieczeństwo

opublikowano: 18-12-2019, 12:45

To w Polsce powstanie zespół zajmujący się cyberbezpieczeństwem produktów Boscha na całą Europę. Nad rozwiązaniami pracować będzie na początek kilkudziesięciu specjalistów.

Do tej pory Robert Bosch (jedna z trzech głównych polskich spółek niemieckiej Grupy Bosch) utrzymywał w Polsce centra rozwoju oprogramowania. Praca nad softwarem w Boschu jest potrzebna m.in. do oferowania rozwiązań automatyki mobilności, systemów zabezpieczeń czy projektowania najeżonych elektroniką części do nowych samochodów. Szybki rozwój internetu rzeczy sprawia jednak, że Bosch zdecydował się na poszerzenie sztabu programistów o specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa.

- To naturalna kolej rzeczy. Otwieramy nowy dział: IT i cybersecurity. Będzie to zespół kilkudziesięciu osób, które będą dbały o bezpieczeństwo naszych rozwiązań i systemów nie tylko dla Polski, ale całej Europy – mówi „Pulsowi Biznesu” Rafał Rudziński, prezes Robert Bosch i przedstawiciel Grupy Bosch w Polsce.

Grupa Bosch w Polsce stoi na trzech nogach – Robert Bosch zajmuje się produkcją i sprzedażą części samochodowych, systemów grzewczych, elektronarzędzi i systemów zabezpieczeń, BSH odpowiedzialna jest za sprzęt gospodarstwa domowego, a Bosch Rexroth za rozwój maszyn przemysłowych.

Rafał Rudziński będzie gościem programu Fotel Prezesa, który już jutro ukaże się na PB.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane