Branża cyfrowa przyjmie ukraińskich specjalistów ICT

  • PAP
opublikowano: 25-02-2022, 12:57

Branża cyfrowa z otwartymi ramionami przyjmie tak licznych na Ukrainie, utalentowanych specjalistów sektora ICT, pragnących podjąć się pracy z dala od rosyjskiej inwazji - zadeklarował w piątek Michał Kanownik, prezes zarządu Związku Cyfrowa Polska.

Organizacja branży cyfrowej wyraziła w piątek swoją solidarność z mieszkańcami Ukrainy w obliczu agresji ze strony Rosji i wezwała do "wspólnej pracy nad cyfrową odpornością", a także do "natychmiastowego wsparcia Ukrainy przez UE i NATO w obszarze cyberbezpieczeństw".

"Państwa członkowskie UE powinny zapewnić przepisy, które pozwolą obywatelom Ukrainy bez przeszkód odnaleźć się we wspólnocie. Branża cyfrowa z otwartymi ramionami przyjmie tak licznych na Ukrainie, utalentowanych specjalistów sektora ICT, pragnących podjąć się pracy z dala od trwającej inwazji" - wskazał Kanownik cytowany w piątkowej informacji prasowej Cyfrowej Polski. Prezes organizacji podkreślił przy tym, że należy pamiętać o "fundamentalnym znaczeniu partnerstwa transatlantyckiego, idei szczególnie bliskiej Inicjatywie Trójmorza".

Autorzy apeluZwiązku Cyfrowa Polska powołali się na ogłoszone w czwartek stanowisko Digital Europe, czyli organizacji zrzeszającej przedstawicieli europejskiego sektora cyfrowego. "Technologia odgrywa kluczową rolę w nowoczesnej polityce bezpieczeństwa. Ukraina od lat stanowi cel ataków cyfrowych, które naruszają jej infrastrukturę krytyczną i płynność życia społecznego oraz sieją zamęt poprzez szerzenie dezinformacji. Europa pozostawała w tej sprawie bezczynna" - napisano w oświadczeniu Digital Europe.

Sygnatariusze stanowiska Digital Europe podkreślili, że "należy szkolić specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i prowadzić intensywne inwestycje w obronność cyfrową. Musimy przyspieszyć prace nad powstaniem Centrum kompetencji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w Bukareszcie, przeznaczyć na nie więcej zasobów finansowych i uczynić z tej placówki prawdziwe europejskie serce agencji cyberbezpieczeństwa państw członkowskich".

Związek Cyfrowa Polska to organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży sektora cyfrowego i nowych technologii – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane