Branża odzieżowa odrabia zaleglości

Sobiesław Kozłowski
opublikowano: 09-09-2011, 00:00

Ze spółek zajmujących się handlem odzieżą pozytywnym zaskoczeniem były wyniki LPP za II kwartał, natomiast nieco słabsze od oczekiwań okazały się dane grupy Redan — przychody, były wyższe o 25 proc. niż rok temu, zysk netto poprawił się o 87,2. Pozytywny wpływ na wyniki spółek handlujących odzieżą miała niska baza odniesienia z ubiegłego roku.

W kwietniu 2010 r. żałoba narodowa praktycznie wyeliminowała z handlu dwa weekendy. Ponadto intensywne opady deszczu głównie w maju i czerwcu 2010 r. zniechęcały do zakupów. Przedstawiony przez LPP i Redan wzrosty sprzedaży, są głównie następstwem niskiej bazy statystycznej, choć zarządy spółek akcentują atrakcyjniejszą jakość kolekcji. W przypadku spółki Redan pozytywnie zaskoczyła sprzedaż w segmencie modowym, natomiast słabsze od oczekiwań były wyniki w części dyskontowej. Generalnie wyniki LPP i Redanu są wyraźnie lepsze w porównaniu do zeszłego roku, choć w przypadku Redanu oczekiwano nieco wyższego wyniku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sobiesław Kozłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu