Czytasz dzięki

Branża stara się o rekordowe wsparcie

opublikowano: 21-04-2020, 22:00

W czwartym konkursie GameINN do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wypłynęły 92 wnioski o dofinansowanie projektów na blisko 360 mln zł.

To najwyższa liczba wniosków oraz najwyższa wartość kwoty o dofinansowanie w historii. W ramach pierwszego konkursu do NCBR wpłynęły 72 wnioski na kwotę 186 mln zł, w ramach drugiego — 90 na 235 mln zł, a w ramach trzeciego — 81 na 296 mln zł. Do tej pory w trzech konkursach GameINN firmy dostały ponad 300 mln zł. Budżet czwartego konkursu jest na poziomie 100 mln zł, co oznacza, że po jego rozstrzygnięciu wsparcie dla branży od 2016 r. przekroczy 400 mln zł.

Nie wiadomo, czy w związku z rekordowo dużym zainteresowaniem NCBR zwiększy budżet, ale w poprzednich edycjach tak zrobił. W ostatnim konkursie nabór wniosków rozpoczął się 16 grudnia i zakończył 17 marca 2020 r. O dofinansowanie mogły się ubiegać, podobnie jak w trzecim, firmy realizujące projekty w regionach słabiej rozwiniętych, czyli w praktyce poza województwem mazowieckim. Wśród firm, które złożyły wnioski w czwartej edycji, najwięcej jest małych i średnich.

O złożeniu wniosku do NCBR poinformował już giełdowy T-Bull, który ubiega się o 4,44 mln, oraz notowany na NewConnect Moonlit, który wnioskuje o 1,3 mln zł.

317 mln zł Tyle dofinansowania w trzech dotychczasowych konkursach przyznano producentom gier…

360 mln zł …a o takie dofinansowanie ubiegają się firmy w czwartym konkursie.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane