Brazylijski real rekordowo słaby

Brazylijski real jest najsłabszy wobec dolara od powstania dwie dekady temu. To wynik obaw, że prezydent Dilma Rousseff nie zapanuje nad budżetem kraju, co spowoduje kolejne obniżki ratingu Brazylii.

Real osłabł do 4,0142 za dolara i jest najsłabszy od 1994 roku. Główny indeks brazylijskiego rynku akcji spadł o 1,3 proc. krótko po rozpoczęciu handlu.
Od 9 września, kiedy Standard & Poor’s obniżył rating Brazylii do poziomu śmieciowego, real osłabł o 5,7 proc. Rośnie obawa, że możliwe są dalsze obniżki ratingu.

Zobacz więcej

USD/BRL od 1994 roku

- Gospodarka ma problemy, potrzebuje korekty, a nie widzieliśmy jeszcze żadnego postępu w tym kierunku – skomentował Alberto Ramos, główny ekonomista ds. Ameryki Łacińskiej w Goldman Sachs Group. - Obraz makro pogorszy się zanim się poprawi, więc możemy zobaczyć w przyszłości dalsze straty – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Brazylijski real rekordowo słaby