Czytasz dzięki

Brytyjczycy ostrzegają przed nowymi zamachami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-08-2005, 20:08

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzegło w poniedziałek przed poważnym niebezpieczeństwem ataku terrorystycznego w Arabii Saudyjskiej, wymierzonego w obywateli państw zachodnich.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzegło w poniedziałek przed poważnym niebezpieczeństwem ataku terrorystycznego w Arabii Saudyjskiej, wymierzonego w obywateli państw zachodnich.

    "Wiarygodne informacje wskazują, że przygotowania do ataku terrorystycznego są na końcowym etapie" - informuje Foreign Office na swych stronach internetowych.

    "Nadal istnieje poważne zagrożenie atakiem terrorystycznym w Arabii Saudyjskiej. Przypuszczamy, że terroryści planują kolejne ataki w tym kraju, w tym przeciwko obywatelom państw zachodnich albo miejscom, które są powiązane z tymi krajami" - ostrzega brytyjskie MSZ.

    Według Foreign Office, najbardziej prawdopodobny jest zamach na "cele lotnicze".  

    Niższym rangą pracownikom brytyjskich placówek dyplomatycznych w Arabii Saudyjskiej pozwolono opuścić ten kraj, jeśli sobie tego życzą.

    Brytyjczykom odradzono podróżowanie do Arabii Saudyjskiej.

    W niedzielę ambasada Stanów Zjednoczonych w Rijadzie ogłosiła, że placówka ta pozostanie zamknięta do środy ze względu na informacje o zagrożeniu atakami terrorystycznymi. 

    W maju 2003 roku doszło w Arabii Saudyjskiej do serii zamachów terrorystycznych, których celem byli m.in. obywatele krajów zachodnich, pracujący w miejscowych firmach. W zamachach, do których przyznała się Al-Kaida, zginęły wówczas 34 osoby, w tym siedmiu Amerykanów.

    Anna Widzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane