Brytyjczycy: Polacy pracowici, ale jeżdżą bez biletu

Mieszkający na Wyspach Brytyjskich Polacy są postrzegani przez tamtejsze społeczeństwo jako pracowici, jednak dość słabo wypadają w innych kategoriach, wynika z sondaży zebranych przez ośrodek badawczy YouGov.

Wysokie noty w kategorii pracowitości wśród Brytyjczyków zebrali zwłaszcza Polacy i Polki w wieku od dwudziestu do trzydziestu lat oraz ponad 40—letni mężczyźni, oblicza YouGov. Równie korzystne nie były już jednak oceny ogólne. Mężczyźni z grup po 20-tce i po 40-tce znaleźni się wśród 10 najgorzej ocenianych grup podzielonych pod względem narodowości, płci i wieku. W połowie liczącej 48 grup stawki uplasowały się dwudziestukilkuletnie Polki.

Wśród przypisywanych Polakom grzechów najczęściej wymieniano jazdę bez biletu. W pierwszej 11-tce grup, które o to posądzano, znalazły się wszystkie z wyjątkiem jednej polskie grupy. Liczbę Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii szacowało się w 2013 r. na 650 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, yougov.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy