Brytyjski rząd przedstawi nowy plan ochrony miejsc pracy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 09-10-2020, 12:20

Brytyjski minister finansów Rishi Sunak ogłosi w piątek swój najnowszy plan wspierania miejsc pracy w branżach, które zostaną dotknięte częściowym lockdownem, pisze Reuters.

Wraz ze zbliżającym się zakończeniem głównego rządowego programu urlopowego i zaostrzaniem ograniczeń zdrowotnych, część pracowników w hotelarstwie, gastronomii, kulturze i innych sektorach, stoi w obliczu bezrobocia. Gabinet Borisa Johnsona jest pod presją, aby im pomóc.

Rishi Sunak
fot. Bloomberg

Jak dowiedział się "The Times", nowy program stworzony przez ministra finansów zakłada dotowanie dwóch trzecich wynagrodzeń pracowników pubów, restauracji i innych firm dotkniętych kryzysem. „Przez cały ten kryzys skupiałem się wyłącznie na miejscach pracy - ochronie jak największej liczby miejsc pracy i wspieraniu ludzi, aby mogli znaleźć inne możliwości zarobkowania” – stwierdził Rishi Sunak.

Puby w Anglii, Walii i Szkocji zostały w ubiegłym miesiącu zmuszone do zamykania się maksymalnie o godz. 22. Rząd Szkocji nakazał też, począwszy od piątku, 16-dniowe zamknięcie lokali w dwóch największych miastach kraju.

Z kolei branża hotelarska, walcząca o przetrwanie po załamaniu ruchu turystycznego, zatrudnia ok. 2,5 mln osób w kraju i bez rządowej pomocy będzie musiała rozpocząć zwolnienia. Pozytywne wiadomości nie płyną również z sektora przemysłowego. Produkcja w sierpniu wzrosła o 2,1 proc. To o połowę mniej niż oczekiwali analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane