Budopol dopina akwizycję

ANP
opublikowano: 04-08-2010, 15:40

Specjalizujący się w generalnym wykonawstwie budynków wrocławski Budopol wkrótce będzie mógł się pochwalić nowymi kompetencjami — drogowymi.

Do końca września w grupie znajdzie się drogowa firma.

— Pozostało kilka czynności formalno prawnych i najpóźniej do końca września powinniśmy podpisać umowę przejęcia drogowej firmy — zapewnia Mirosław Motyka, prezes Budopolu.

Dwa lata temu spółka zdobyła z emisji około 26 mln zł. Teraz wykorzysta część wpływów.

— Kupujemy rentowną spółkę, która w ostatnich latach ma przychody rzędu kilku milionów złotych. Zdobywa lokalne kontrakty, w których jest generalnym wykonawcą. Po przejęciu dokapitalizujemy spółkę, wyposażymy w sprzęt i zatrudnimy więcej osób. Naszą ambicją jest, by rozwijała się w bardzo szybkim tempie — dodaje Mirosław Motyka.

Budopol, którego największym akcjonariuszem jest Gant, za trzy tygodnie opublikuje półroczne dane.

— Pierwszy kwartał tego roku był słaby (11,7 mln zł przychodów i 431 tys. zł zysku netto), ale drugi, na poziomie przychodów i zysku netto, będzie lepszy niż pierwsze trzy miesiące roku — dodaje prezes wrocławskiej spółki.

Po pierwszym półroczu ubiegłego roku Budopol zanotował 1,9 mln zł zysku netto przy 25,33 mln zł przychodów.

Spółka wciąż wykonuje kontrakty wyłącznie dla giełdowego Ganta (obecnie sześć projektów), ale szuka zewnętrznych zleceń.

— W przetargach ocieramy się o rentowność, czego nie możemy zaakceptować. Dlatego wciąż nie zdobyliśmy zewnętrznego zlecenia. Startujemy do różnych inwestycji i jesteśmy coraz bliżej zdobycia kontraktu — zapewnia Mirosław Motyka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Budopol dopina akwizycję