Budowa trasy W - Z może pochłonąć 136 mln zł

Adam Brzozowski
21-01-2003, 00:00

Gdańsk. Władze miasta zamierzają wykupić w tym roku od prywatnych właścicieli działki pod planowaną realizację odcinka trasy W-Z, który połączy centrum Gdańska z obwodnicą. Jej koszt oszacowano na nieco ponad 136 mln zł. Środki na wykup nieruchomości miasto zarezerwowało w tegorocznym budżecie. Natomiast pieniądze na realizację inwestycji będą pochodziły głównie z funduszy unijnych, o które miasto zamierza się ubiegać, oraz z budżetu państwa.

Inwestycja ma być realizowana w dwóch etapach. W pierwszym zostanie wybudowana droga długości około 2,5 km od ulicy Jabłoniowej do ulicy Kartuskiej. Drugi etap obejmie budowę 1,4-km odcinka, który połączy ul. Kartuską z obwodnicą. W ramach inwestycji zostaną przebudowane ulice: Źródlana, Brzoskwiniowa i Cyprysowa. Na trasie zostanie wybudowanych siedem wiaduktów.

Obecnie ulicą Kartuską w ciągu doby przejeżdża około 19 tys. pojazdów. Po wybudowaniu trasy W-Z natężenie ruchu będzie mogło wzrosnąć nawet do 48 tys. pojazdów na dobę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Budowa trasy W - Z może pochłonąć 136 mln zł